ART / Lithographs / Litograph in colors 13899273
*
nr 1389 9273
Lothar Quinte
(1923-2000), Tyskland
Lothar Quinte (1923-2000), Germany, efter. Gelb. No signature. Subject: 44x44 cm, outer dimensions including frame: 62x59 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Lothar Quinte (1923-2000), Tyskland, efter. Gelb. Ej signerad. Motivet: 44x44 cm, yttermått inklusive ram: 62x59 cm
Lothar Quinte, German artist born 1923, dead 2000.
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 800
Auction date:
Monday April 5 2021
at 20:24:51
- Bid history
Time
Bidder
Bid
2/4 08:16:17
1
500 kr
3/4 08:44:57
2
300 kr
3/4 08:44:57
1
350 kr (Robot)
3/4 08:48:18
2
500 kr
3/4 08:48:18
1
500 kr (Robot)
3/4 08:49:39
2
700 kr
5/4 17:39:58
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad europa färglitografi gelb germany grafik litografi litografier litografiskt blad lothar quinte tyska tyskland tyskt
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:37
-
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:35
-
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:28
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:45
-
7235 LITOGRAPH IN C..
Elis Ã…slund (1872-1956), Sweden. Mountains. Signed..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:46
*
Lothar Quinte
Lothar Quinte, German artist born 1923, dead 2000.
Läs om budbetjänten
nr 1389 9273
Lothar Quinte
(1923-2000), Tyskland
Lothar Quinte (1923-2000), Germany, efter. Gelb. No signature. Subject: 44x44 cm, outer dimensions including frame: 62x59 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Lothar Quinte (1923-2000), Tyskland, efter. Gelb. Ej signerad. Motivet: 44x44 cm, yttermått inklusive ram: 62x59 cm
Lothar Quinte, German artist born 1923, dead 2000.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 500 |
Sold: | SEK 800 |
Auction date: |
Monday April 5 2021 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
2/4 08:16:17 | 1 | 500 kr |
3/4 08:44:57 | 2 | 300 kr |
3/4 08:44:57 | 1 | 350 kr (Robot) |
3/4 08:48:18 | 2 | 500 kr |
3/4 08:48:18 | 1 | 500 kr (Robot) |
3/4 08:49:39 | 2 | 700 kr |
5/4 17:39:58 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad europa färglitografi gelb germany grafik litografi litografier litografiskt blad lothar quinte tyska tyskland tyskt
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:37 -
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:01 -
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:35
-
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:28 -
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:45 -
7235 LITOGRAPH IN C..
Elis Ã…slund (1872-1956), Sweden. Mountains. Signed..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:46